25 – 36 Ay Arası Minikler


25-36 ay arası bebek gelişimi nasıldır ?

İki yaşına giren bebeğinizin bu aylardaki hızlı gelişimi, onu birçok açıdan bağımsız hale getirir. Her gün bağımsızlığının gitgide farkına varmaya başlayan çocuğunuz heyecanlarını göstermeye başlayacak, kendisini kanıtlamaya çalışacaktır.

– Gelişiminin bir parçası olarak dış dünyayı daha detaylı olarak tanımak isteyecek ve sık sık soru sormaya başlayacaktır. Bu soruları hassasiyetle, kısa ve basit cevaplar ile yanıtlayabilirsiniz.

– Yaşamının büyük bir bölümünü kaplayan oyun sosyalleşmesinde önemli bir etkinliktir. Paklarda kendisi dışında diğer çocuklarla da oynayabilir ancak henüz paylaşımcı değildir. Bu nedenle paylaşma ve sıra bekleme kavramlarını öğretmek gerekir. Mutluluk, üzüntü, kızgınlık gibi duyguları da tanımaya başlayan çocuğunuzla bu duyguları tanımak için çok keyifli bir aktivite 27. Ay Adım Adım Eğitim Setimizde sizi bekliyor.

– 2 yaşına kadar öğrendiği kavramları genişletmek için bebeğinizin bilgilerine yeni detaylar katmak oldukça önemlidir. Bu anlamda bebeğinizin bildiğini düşündüğünüz kavramlar ile ilgili konuşmaktan çekinmeyin. Özellikle hayvanların dünyası ve yiyecekler bebeğinizin hoşuna giden konulardır. 26. Ay Adım Adım Eğitim Seti ve 29. Ay Adım Adım Eğitim Setimiz bu konuda çocuğunuzun bilgilerini detaylandırmasına yardımcı olacak nitelikte hazırlanmıştır.

– iki yaş itibari ile birçok kavramı öğrenmeye başlayan çocuğunuz basit zıt kavramları ve yer-yön bildiren edatları da ayırt etmeye başlayacaktır. Bu kavramları öğretebileceğiniz yapboz parçalarımız iki yaş setlerimizde sizi bekliyor.

– 2 yaşına kadar öğrendiği temel renklerin yanı sıra ara renkleri öğrenmenin vakti geldi! 32. Ay Adım Adım Eğitim Setimiz ile çocuğunuz renkleri karışırınca yeni renklerin oluştuğunu keşfedecek, renklerin eğlenceli dünyasına girerek hayal gücü ile sanatkârlığını geliştirecek.

Minik bebeğiniz büyüyor. Zaman çok hızlı geçiyor. Bu aylardaki hızlı gelişimi, onu birçok açıdan bağımsız hale getirir. Her gün bağımsızlığının gitgide farkına varmaya başlayan çocuğunuz heyecanlarını göstermeye başlayacak, kendisini kanıtlamaya çalışacaktır. Birçok kavramı öğreteceğiniz bu dönemde; eğlenceli bir eğitim için Adım Adım her ay evinize geliyor. Çocuğunuzu sıkmadan, oyunlar eşliğinde eğitimini planlamak için setlerimizi hemen incelemeye başlayın.