37- 48 Ay Arası Çocuklar


37-48 ay arası bebek gelişimi nasıldır ?

3 yaşındaki çocuğunuz artık çevresinde kendisinden bağımsız bir dünya olduğunun farkındadır. “Oyun” gelişim sürecinde hala oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocuğunuz bu yaştan itibaren taklide dayalı oyunlarında, öğrendiklerine bağlı olarak hayal gücünü de katacaktır. Bu doğrultuda sık sık kitap okumak ve okunulan kitapta yer alan olaylar ile ilgili konuşmak hoşuna gidecek aktiviteler arasındadır.

– Olaylar arasında neden-sonuç ilişkisi kurabilmesini sağlayacak hikâyeler okuyabilir, resimli kartlar üzerinden anlamlı bir olay sıralaması yapmasına yönelik aktiviteler yapabilirsiniz.

– 36. Ay itibari ile parmaklarını daha rahat kullanabilen çocuğunuz ile, ince-motor gelişimini desteklemek amacıyla, yaşına uygun makas ile kâğıt kesme aktiviteleri yapabilirsiniz. 3 yaş setlerimizde yer alan, uygun kalem tutuşunu pekiştirmek için çizgi çalışmaları, yazı yazmaya yönlendirmek, nesneler arasında parça-bütün ilişkisini kavramaya yönelik çalışmalar hem onun en çok keyif aldığı aktiviteler arasında olacak, hem de çocuğunuzun okula alışma sürecini kolaylaştıracaktır.

Biliyoruz, inanamıyorsunuz. Miniğiniz ne kadar da çabuk büyüdü, değil mi? O, artık çevresinde kendisinden bağımsız bir dünya olduğunun farkında. “Oyun” gelişim sürecinde hala oldukça önemli bir yere sahip. Çocuğunuz bu yaştan itibaren taklide dayalı oyunlarında, öğrendiklerine bağlı olarak hayal gücünü de katacak. Bu doğrultuda sık sık kitap okumak ve okunulan kitapta yer alan olaylar ile ilgili konuşmak hoşuna gidecek aktiviteler arasındadır. Serbest oyunun önemi gözetilerek hazırlanan Adım Adım ile eğlenceli eğitime geç kalmış değilsiniz. Setlerimizi incelemek için hemen tıklayın.