Her ay ücretsiz kargo ile kapınızda! Her ay ücretsiz kargo ile kapınızda!

BU TATİLDE ÇOCUKLARLA NELER YAPSAK?

BU TATİLDE ÇOCUKLARLA NELER YAPSAK?

BU TATİLDE ÇOCUKLARLA NELER YAPSAK?

 

Okullar kapandı ve yaz tatili başladı. Çocuklar ile geçireceğimiz dolu dolu ve eğlenceli günler bizi bekliyor. Çocukların ilgi alanları ve sevdikleri konulara göre planlar yapabilir ve güzel anılar biriktirirken ilgi duydukları alanlarda ilerlemelerini de sağlayabilirsiniz. Ya da onların ilgisini çekeceğini ve sevebileceğini düşündüğünüz aktiviteler ile tanıştırabilirsiniz.

 

Biz de size, sevebileceğinizi düşündüğümüz birkaç aktivite önerisi iletmek istedik.

 

- Kitapçı ziyaret etmek: Yaz tatilinde  bulunduğunuz yerdeki kitapçıları çocuğunuzla birlikte düzenli olarak ziyaret edin. Hem yeni çıkan kitapları takip edebilir, hem de çocuğunuzun hangi kitaplara daha çok ilgi gösterdiğini keşfedebilirsiniz.

 

- Spor etkinlikleri: Çocuğunuzun yaşına uygun olarak yapacağınız spor etkinlikleri fiziksel gelişimine destek olmanın en eğlenceli yollarından biridir.

 

- Doğa gezileri yapmak: Çocuğunuzla yazın yapacağınız doğa yürüyüşleri veya piknikler, hem onun farklı bitkileri ve hayvanları tanımasını sağlar, hem de doğaya olan ilgisini arttırır.

 

- Açık hava oyunları oynamak: Kışın havanın soğukluğu nedeniyle daha çok ev içerisinde yapılabilecek aktiviteler tercih edilir. Havaların ısınmasıyla birlikte evinize en yakın parka giderek çocukluğunuza dönmeye ne dersiniz? Birlikte top oynayabilir ya da saklambaç, seksek vb. oyunları oynayarak keyifle vakit geçirebilirsiniz.

 

Dışarıda yapılabilecek aktivitelere ek olarak, elbette evde de birlikte yapabileceğiniz pek çok aktivite bulunuyor.

 

- Eğer denize veya havuza gitme imkânınız yoksa, bahçe, balkon Ya da banyoya kuracağınız içi su dolu şişme bir havuz keyifli vakit geçirmenin en etkili yollarından biri olabilir. Sıcaktan bunaldığınızda rahatlayabilir, aynı zamanda eğlenerek vakit geçirebilirsiniz.

 

- Sizi mutfakta da bir çok eğlence bekliyor! Çocuğunuzla birlikte limonata, poğaça, kurabiye yapmaya ne dersiniz? Limonata yaparken çocuğunuz  çok şey öğrenecek ve  hamurdan koparacağı parçaları şekillendirirken çocuğunuzun el becerileri de gelişecek.

 

- Dışarı çıkamadığınız günlerde evde oynayabilecek bir kaç farklı oyun önerimiz de var. Ev içerisinde uygun bir odada, sandalyeleri belirli aralıklarla koyup, ipleri sandalyelere rastgele geçirebilirsiniz. Bu iplere değmeden aralarından geçmesi için çocuğunuzu yönlendirebilirsiniz. Bu aktivite aynı zamanda onun motor gelişimini de destekleyecektir.

 

- Arabalarla oynamayı seven çocuklar için odasındaki halının üzerine renkli bantları yapıştırarak bir yarış pisti oluşturabilirsiniz. Hatta bu işlemi onunla birlikte yaparak becerilerininin gelişmesi  için destek olabilirsiniz.

 

- Yaz dönemi çocuğunuza şekilleri ve harfleri öğretmek için etkili bir zaman olabilir. Evde bulunan un, şeker, pirinç gibi malzemelerden birini derin ve geniş bir kabın içine doldurun. Daha sonra çocuğunuzun eline tahta kaşık veya pipet vererek, kağıda çizip şekiller gösterin ve şekilleri yapmasını isteyin.

 

- Çadırda kalmak veya kamp hayatı çocuklar için ilgi çekici olabilir. Bu doğrultuda siz de evinizde bulunan minderler ve uygun bir örtü/çarşaf ile çocuğunuz için odasına minik bir çadır kurabilir, çadırın içini istediği gibi düzenlemesine fırsat tanıyarak hayal gücünü geliştirmesine fırsat tanıyabilirsiniz.

 

- Evde yapılacak en eğlenceli aktivitelerden bir diğeri de boyama aktiviteleridir. Farklı renklerde vereceğiniz parmak boyaları kullanarak istediği gibi boyamasına fırsat tanıyın.

 

Tüm çocuklara mutlu, sağlıklı, bol aktiviteli bir yaz tatili dileriz 

Makalemizi Faydalı Buldunuz Mu ?

Aşağıdaki yıldızlara tıklayarak oyunuzu verin.

Makelemiz 4 okuyucumuzun oyuyla 5 üzerinden 4 puan almıştır.

Kategoriler
Öne Çıkanlar
Sizi Arayalım