Her ay ücretsiz kargo ile kapınızda! Her ay ücretsiz kargo ile kapınızda!

Çocukları Güldürmenin 5 Yolu

Çocukları Güldürmenin 5 Yolu

Aslında elbette çok kolay. Çocuklar doğuştan gülmeye yatkın ve oyun sever olduklarından, elbette onların gülmeyen hallerini yakalamak daha zordur. Fakat fotoğraf çekerken onların gülen bir pozunu yakalamaya geldiğinde işlerin biraz zorlaştığını fark etmişsinizdir. Çocuklar kamerayı gördüğünde çekinebilirler veya siz bir kompozisyon yakalamak istediğinizde istediğiniz havayı yakalayamayabilirsiniz.

Özellikle fotoğraf çekimlerinizde en çok işe yarayacak püf noktaları aşağıda paylaşıyoruz.

1-      “Sakın Gülme”: Daha önce de bahsettiğimiz gibi, çocukların genel mizacı zaten gülmeye çok yatkındır. Sürekli oyun oynamak ve gülmek neredeyse doğal halleridir. Fakat onun bu halini bir fotoğraf karesinde yakalamaya geldiğinde işler değişiyor değil mi? Sürekli hareket eden, neşeli bir çocuğu sabit bir noktada tutup gülmesini istemek onun da mizacına aykırıdır.

      İşte bunu başarmanın görece kolay bir yolu var; onlara şu sihirli cümleyi söyleyin yeterli “Sakın Gülme!”. Bir çocuk için ciddi durmak çok zor olduğundan, bunu denerken kendilerini kontrol etmeye çalışıp başarısız olmaları da kaçınılmaz olacaktır. Kahkahalara boğulacaklarına ve size de kahkaha attıracak kareler vereceklerine emin olabilirsiniz. 

2-      Sizi kovalamalarına sağlayın: Pek çok çocuk bu ebeleme oyununa bayılır. Bir amacı olduğundan değil, içinde hareket, eğlence ve kovalamaca olduğundan. Güçlü ve hızlı taraf olduğunuzdan bir süre kaçıp sonra aniden döndüğünüzde kollarını açmış, gülerek size doğru koşan harika bir çocuk göreceksiniz. En unutulmaz fotoğraflarınızdan bir kare olabilir bu değil mi?

3-      Bir şaka anlatmalarını isteyin: Çocukların inanılmaz bir espri anlayışları vardır. Genellikle bunu fark edemeyebiliriz fakat hayatı olduğu gibi görürler ve daha önce düşünmediğiniz açılardan olaylara bakmak konusunda çok başarılılardır. Masum ve çok isabeti tanımlamalar yapabilirler ve bunu esprili bir şekilde anlatabilirler. Deneyin çok şaşıracaksınız. Belki en güzel selfilerinizden biri olabilir.

4-      Zoraki gülme: Aslında sadece çocuklarda değil her yaştan yetişkinde de gülme garantili bir yöntemdir. İlk başlarda biraz sabır gerektirse de, zoraki olarak atacağınız birkaç kahkaha, çevredeki arkadaşlarınız ve çocukların da size katılmasıyla bir süre sonra toplu bir gülme kriziyle sonuçlanacaktır. Tek sorun , bu gülme krizleri sırasında kimin fotoğraf çekeceği. 

5-      Onları gıdıklayın: Elbette nazikçe ve son çare olarak:) Pek çok çocuk gıdıklanmaya bayılır. Hatta uzaktan gıdıklama hareketi yaparak dokunmadan dahi güldürmeyi başarabilirsiniz.

 

Keyifli fotoğraflar  J

Makalemizi Faydalı Buldunuz Mu ?

Aşağıdaki yıldızlara tıklayarak oyunuzu verin.

Makelemiz 3 okuyucumuzun oyuyla 5 üzerinden 5 puan almıştır.

Kategoriler
Öne Çıkanlar
Sizi Arayalım