Sık Sorulan Sorular


Adım Adım’da 9.aydan 48.aya kadar her aya özel bir setimiz bulunuyor. Setlerimizin içerisinde aya özel olarak hazırlanmış zihinsel, dil, duygusal, sosyal ve motor gelişimleri destekleyici aktiviteler bulunuyor. Çocuğunuz setlerimizle gelişimine katkı sağlayacak eğitimler yaparken aynı zamanda eğlenir. Ebeveynle vakit geçirme, oyunla eğitim birleşi, kaliteli zaman konularını ekleyelim. Anne- baba- çocuk etkileşimi konuları muhakkak olmalı. Setlerin amacı akademik başarıdan ziyade birlikte geçirilen keyifli zaman …

Eğitim setlerimizin içeriği bebeğinizin ayına göre değişir. Ana materyali aktivite kitabıdır. Bu kitabın içerisinde zihinsel, duygusal sosyal, motor ve dil gelişimini geliştiren aktiviteler bulunur. Bu aktiviteler günlük hayata kolayca adapte edilebilen aktivitelerdir. Setinizin içinden aktivitelerinize destek olacak materyaller de çıkar. Pedagoglarımızın ebeveynler için yazdığı makaleler, Başkent Üniversitesi Diyetetetik ve Beslenme Bölümü akademisyenlerinin hazırladığı Ayın Meyve Keyfi kitapçığı ve her aya özel olan masal kitapçığı çıkar. Böylece 5 yapı taşı sürekli desteklenir.

Tüm setlerimiz uzman psikolog ve pedagoglarımız tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. 9 – 48 ay arası bebeklerin ve çocukların gelişim süreci bütün yaşamlarını biçimlendirir. 9.ay itibari ile bebeklerin ilgi ve algı sürelerin artmaya başlaması sebebiyle eğitime başlamak için uygun bir aydır. Duygusal-sosyal, motor, dil ve zihinsel gelişimlerinin temelleri bu dönemde atılır. Kişilikleri oluşmaya başlar, yetenekleri ve becerileri bu dönemde gelişir. Adım Adım, anne ve babaların yanında olarak çocukların gelişim dönemlerini doğru yönetmelerini ve çocuklarına verecekleri eğitimi planlayabilmeleri için tasarlanmıştır.

İnternet sitemiz üzerinden 16:00’a kadar verilen siparişlerde, ilk setiniz aynı gün kargolanır. Diğer ayların setleri ise bebeğinizin doğum tarihine göre gönderilir.

Uzman pedagog ve psikologlar, çocuk gelişiminin bir süreç olduğunu, bu sürecin arzu edilen kalitede ve verimlilikte tamamlanmasının önemli olduğunu ve çocuğun sağlıklı gelişiminin takibi için, setin belli bir süre kullanılması gerektiğini belirtmektedirler. Setten maksimum verim ancak bu şekilde sağlanabilmektedir. Bu nedenle sitemizde paketler halinde satışımız bulunur.

Adım Adım, çağrı merkezimizdeki uzmanlarımızca ve web sitemiz aracılığı ile Türkiye’nin her yerindeki ailelere tanıtılmakta ve ulaştırılmaktadır.

Eğitim setlerimiz 9. ay itibari ile başlıyor. Kavuşmamıza çok az kalmış. Bu süreçte Mikado Çocuk’ta bulunan ve bebekler için olan kartlarımızdan ve kitaplarımızdan faydalanabilirsiniz. www.mikadococuk.com adresinde sizi bekliyoruz.

Adım Adım 9. aydan başlar ve 48. ayın sonuna kadar devam eder. 4 yaş ve üstü eğitici kitap ve oyunlar için sizi www.mikadococuk.com web sitemize yönlendirebiliriz.

Dünyanın neresinde olursanız olun biz yanınızdayız Yurt dışı aboneliklerinde kargo ücretini abonemiz ödüyor. info@adimadim.com adresine yaşadığınız ülkeyi, miniğinizin ayını ve almak istediğiniz paketi mail atabilirseniz size detaylı bilgiyi iletebiliriz.

Setlerimiz bebeğinizin aylık gelişimine uygun olarak hazırlandı. Bebeğinizin bulunduğu ay ile başlayarak siz de ailemize dahil olabilirsiniz. Satın Al linkine yönlendirilir.

Güvenli ve ekonomik bir alışveriş ortamı yaratabilmek adına kredi kartı ya da havale ile ödeme kabul ediyoruz. Kredi kartınıza taksit olanağı sunuyoruz; böylece ödemelerinizi ay ay yapabiliyorsunuz. Bu sistem, güvenli ve avantajlı bir ödeme seçeneği olduğu için tercih ediliyor. Siparişiniz sırasında toplu olarak havale ile de ödeme yapabilirsiniz.

Axes, Bonus, Advantage, Maximum, World kart ailelerinden herhangi birine sahipseniz siz de setlerimizi alırken taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz.

Toplam tutar kredi kartı limitinizden çekiliyor ve eğer tercih ettiyseniz taksitlendirme işlemi uygulanıyor. Böylece siz, ödemenizi taksitli yapıyor ve olası fiyat artışlarından da etkilenmiyorsunuz.

Sitemize girdiğinizde yukarıda yer alan adres çubuğunun https:// ile başladığını görürsünüz. Bu alanda http’den sonra gelen “s” sitenin güvenliği olduğunun işaretidir.

Alışverişiniz sırasında kredi kartı bilgileriniz Adım Adım sayfası üzerinden kayıt edilmeden bankanızla paylaşılır.

Alışveriş sonrasında da bilgileriniz Adım Adım tarafından depolanmaz.

Paketlerimizin tek farkı eğitim süreleridir. Size sunulan 3 farklı setimizde de içeriklerimiz aynıdır.

Burada bir buton olur ve setlere yönlendirilir.

Paketlerimizi bir eğitim süresi olarak düşünebilirsiniz. Bebeğinizin ayındaki set ile başlayarak seçtiğiniz paket süresince her ay ayınıza uygun set gönderimi sağlanır. Bebeğinizin de sizin de setlerimizi her ay heyecanla bekleyeceğinize eminiz. Elbette dilerseniz toplu gönderim imkanımız da bulunmaktadır. Siparişinizden sonra toplu gönderim talebinizi bize iletmeniz yeterli.

Setlerimiz Türkiye’de hazırlanıyor. Bazı kitaplarımız telif hakları alınmış ithal kitaplardır. Bazı materyaller ise yurtdışından ithal edilir. Set içerisindek, ilgili resmi kurumların onaylamadığı hiç bir malzeme kullanılmamaktadır. Çocuklarımızın sağlığı bizim için en önemli unsurdur. Ürünlerimizin sertifikaları da bulunuyor. Buradan ulaşabilrsiniz.

Adım Adım Eğitim Seti hazırlanırken o yaş grubunun normatif gelişim özellikleri temel alınmıştır. Ancak bu gelişim kriterleri her çocuk için bire bir uygun olmayabilir. Örneğin bir çocuk dil konusunda yaşından beklenenin üzerinde bir gelişim gösterirken, ince motor becerilerinde henüz beklenen seviyede olmayabilir. Bu bireysel farklılıklardan doğan bir durumdur. Çocuğunuzun bireysel özelliklerini, farklılıklarını, iyi gelişen taraflarını, zorlandığı alanları iyi takip etmelisiniz. Bu eğitim seti çocuğunuzun bireysel gelişimini tanımanız için de bir fırsat yaratacaktır. Bir faaliyetin zor gelmesi halinde talimat ve önerilerde de belirtildiği gibi yumuşak bir şekilde doğrusunu göstermeniz ve daha sonra aralıklı olarak, tekrar tekrar o faaliyete dönmeniz yararlı olacaktır. Faaliyetin çocuğunuza kolay gelmesi ise, sorun değildir; tekrarlamanızda sakınca yoktur; onda bu becerilerin pekişmesini, deneyimlerinin zenginleşmesini ve başarmanın verdiği hazzı yaşamasını sağlayacağı için yine gelişimine katkı sağlayacaktır.

Alternatif: 
Aktivite kitabınızın ilk sayfasında yer alan gelişim tablosunu incelediğinizde aylara göre ortalama gelişim durumu konusunda fikir vermek üzere hazırlandığını görebilirsiniz. Çocuğunuz bazı gelişim basamaklarında daha ileride bazı konularda daha geride olabilir. Her iki durumda da aktiviteleri birlikte yapmanız ve onunla talimatlar doğrultusunda paylaşımlarda bulunmanız çocuğunuzun gelişimini destekleyecektir. Unutmayın ki aktivitelerdeki esas amaç akademik başarıdan ziyade birlikte keyifli zaman geçirmektir. Böylece aranızdaki sevgi bağının gücü oyunun gücüyle desteklenecek.

Adım Adım, ebeveynlere çocuklarıyla ilgilenirken neyi nasıl, neden ve ne zaman yapmaları gerektiği konusunda destek olan ve çocukların gelişimine planlı biçimde katkı sağlayan bir eğitim ve gelişim setidir. Uzmanlar, 0-4 yaş arası çocukların zaman zaman farklı şeylere odaklanabileceklerini, ilgilerinin hızla başka şeylere kayabileceğini belirtmektedirler. Örneğin bir çocuk, bir gün hiç ilgilenmediği bir oyuncakla, bir kaç gün sonra, elinden günlerce bırakmayacak şekilde ilgilenmektedir.

Adım Adım, çocuğunuzun aylık gelişime uygun ve onu destekleyen bir settir. O yüzden aylık paketi, o ay içinde değerlendirmeli ve ilk günlerdeki olası ilgisizlikten yılmamalısınız. Uzmanlar, çocuğunuzun ilgilenmemesi durumunda, onu zorlamamanızı, konuya sabırla yaklaşmanızı önermektedir.

Setlerimizden memnun kalmanız ve bebeğinizin eğitimine katkıda bulunmak en büyük temennimiz. Danışmak istediğiniz bir konu olursa 0850 325 5111 numaralı telefondan bizlere ulaşarak eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.
www.adimadim.com/cayma-hakki adresinden iade prosedürümüzü görebilirsiniz.

Bebeğiniz dünyayı dokunarak tanımaya çalışıyor. Bu sebeple verdiği tepkiler normaldir. Merak duyguları gelişmeye başladı ve dünyayı keşfetmeye çalışıyor. Bu bebeğinizin sağlıklı olduğuna işaret ve motor gelişiminde aşamalar kaydettiğini görebilirsiniz.

Tüm aktivitelerin ebeveyn kontrolünde yapılması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek isteriz.

Adım Adım setlerinde çıkan nesnelerin, kitap ve broşürlerin bebekleriniz tarafından direkt ağıza götürdüğünü gözleyebilirsiniz.

Bebekler 18. Aylarına kadar çevresindeki nesneleri tanımak için buldukları nesneleri ağızlarına götürürler. Bunun nedeni doğumdan bir hatta bazen iki yaşına kadar süren temel etkinliğin emme ve yeme üzerinde yogunlaştığı oral dönem olarak adlandırılan psikolojik gelişme dönemi tanımlamasıdır. Normal bir gelişim sürecidir. Zarar görmesini engellemek için yutmaya veya boğulmaya yol acabilecek minik parçalar içeren nesnelerin bebeklerin eline kontrolsüz olarak verilmesine engel olunmalıdır.  Uzmanlar bu duruma oral dönemin cilveleri diyor Tüm aktivitelerin ebeveyn kontrolünde yapılması gerektiğinin altını bir kez daha çizmek isteriz.

Kitapçıklarımızın bu şekilde basılmasının nedeni çocuğunuzun kitapçığı rahatça kavrayabilmesi ve her ay setinden çıkan kitapçıklarla bir koleksiyon, mini bir kütüphane oluşturmanız. Kitaplarımızı basarken onun mini mini ellerini düşünüyoruz.

Adım Adım bir dergi değildir. Ebeveynlerin, çocuklarıyla birlikte, set içeriğinde bulunan ve çocuğun aylık gelişimine paralel hazırlanmış bir kitap üzerinden, önerilen aktiviteleri yapmalarını sağlayan bir gelişim setidir. Adım Adım setlerine sahip olduğunuzda her ay adresinize gönderilen setin içeriğinde, bu kitabın yanı sıra, çocuğunuzun gelişimine katkı yapacak eğitici/geliştirici oyun materyalleri de yer almaktadır.

İkizler, hem kitaba, hem setin içinden çıkan geliştirici oyun materallerine ayrı ayrı ihtiyaç duyacaklar. Bu nedenle iki set almanızı öneriyoruz. İkizleriniz için %5 özel indirimimizden yararlanabilirsiniz.

Setlerimizde uzmanlarımızın önerisi ile güncellemeler yapılabiliyor. Setlerimiz yenilenen ve sürekli gelişen bir yapıya sahip.

37.aydan itibaren bireysel farkılıklar ön plana çıktığı için ve çocukların gelişimlerinde ay ay farklılıkların aza inmesinden dolayı serbest oyuna daha çok zaman ayırdığımız bu aylarda, miniklerimizin gelişimi ve eğitimi siz değerli ailelerimizin yönlendirmesine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle setlerimiz büyüyerek ve genişleyerek bu aylarda 3’er aylık periyotlarla gönderiliyor.

Adım Adım’ın setleri çocuğunuzun duygusal/sosyal, zihinsel, dil ve motor gelişimini destekleyen, uzman pedagoglar ve psikologlar tarafından hazırlanan bir kaynaktır. Setlerimiz dışında sormak istediğiniz diğr konular için çocuğunuzun gelişimini yakından takip eden uzman bir pedagogla görüşmeniz sizler için daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Web sitemiz mobil uyumludur. Android işletim sistemli cihazlarınızdan web sitemize girerek müziklerimizi indirebilir ve dinleyebilirsiniz. Miniklerimize müziklerimizi her yerden ulaştırabilmek için yaptığımız çalışmalara IOS yetkilileri ile de görüşerek yeni platformlarda bulunma amacıyla devam ediyor.

Dönemsel kampanyalarımız oluyor. Kampanyalarımızdan ve bizden bilgi almak için www.adimadim.com/uye-ol adresinden üyelik oluşturarak e-mail ya da sms ile bilgilendirme alabilirsiniz.

Hikâyelerimizin her biri dünyaca ünlü yayınevi Usborne ve Ravensburger’ın seçkin hikayelerinden seçilir ve koleksiyon oluşturmanız amacıyla her ay gönderilir. Bu masallar çocuğunuzun hayal gücünü geliştirir, farklı objeleri anlamasına yardımcı olur. Bu masalları biriktirerek çocuğunuzun sorumluluk ve düzen bilincini pekiştirebilir, bir mini kütüphane oluşturabilirsiniz.

Bu tür aktiviteler için çocuğunuzun dinlenmiş ve sakin olduğu bir zaman dilimini seçmeniz yerinde olacaktır. Başka bir oyun oynarken, dikkati ve ilgisi başka bir aktivitede iken, bir şeyleri keşfe dalmışken, çocuğunuzu kitaptaki aktivitelere çekmeye çalışmanız durumunda direnç ve itirazla karşılaşabilirsiniz. Çocuğunuzun ve sizin, rahat ve birlikte aktivite yapmaya hazır olduğunuz zaman dilimi en ideal zamandır.

Seti, her zaman çocuğunuzun görebileceği, inceleyebileceği bir yere koyabilirsiniz. Böylelikle bazen, çocuğunuz kendisi kitabın sayfalarını çevirerek incelemek isteyecek, kendiliğinden faaliyetleri yapmak için sizi davet edebilecektir. Faliyetleri takrarlamanız ise, hem çocuğunuzun becerilerinin pekişmesine yardımcı olacak, hem de bir şeyleri kolaylıkla yapabilme zevkini tatmasını sağlayacaktır.

Adım Adım Eğitim Setinin hazırlanmasındaki amaç; bir takım zihinsel, sosyal kavramları öğretmenin yanı sıra, çocuğun hayatındaki önemli kişilerle yakın bir ilişki halinde dış dünyayı deneyimlemesine olanak sağlamak ve öğrenmeyi günlük yaşantı içinde desteklemektir. Karşılıklı duygusal alışveriş, keyif alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan haz çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için son derece önemlidir. Pek çok araştırma, çocuğa bakım veren kişi ile kurulan böylesi ortak bir paylaşımın, çocuğun gelişimine olan katkısının büyük olduğunu göstermektedir. Anaokulu deneyimi, bir çocuk için şüphesiz ki her bakımdan son derece kıymetlidir. Ancak biri, diğerinin yerine geçmez.

Çocuk doktorunuzla ilişkinizi elbette düzenli biçimde sürdürmelisiniz. Adım Adım, bunu ikame eden bir ürün değildir. Adım Adım, çocuğunuzla birlikte kaliteli, eğlenceli zaman geçirmenizi, onun gelişimini planlı biçimde sürdürmenizi ve takip etmenizi, bir yandan da aranızdaki duygusal bağı geliştirmenizi sağlar. Bu yönüyle, benzersiz bir üründür. Çocuk doktorları da, Adım Adım’ı ebeveynlere önermektedir.

Setlerimizden memnun kalarak ailemize yeniden dahil olmak istemenize çok sevindik. Size özel olan kampanyalarımız olduğunda e-mail adresinize en kısa sürede gönderilecektir. Lütfen üyelik bilgilerinizde e-mail adresinizin güncel olduğundan emin olun.

Setlerimizi yeniden üyelikle temin edebilirsiniz. Eğitimin bir süreç olduğunu siz de gözlemlemişsinizdir. Bu deneyimden yola çıkarak setlerimizi yeniden paketler halinde alabilirsiniz.

Flash kartların amacı bebeklerin, nesneler arasındaki ilişkileri kurmasını sağlamak, eşleştirme becerisi, çevreyi dokunarak öğrenme, dikkat ve konsantrasyon sağlama, görsel hafızasını geliştirme gibi önemli konularda bu gelişime destek olmak amacıyla üretiliyor ve setlerimizin içerisine ekleniyor.

Çocuk gelişiminde küpler en çok kullanılan araçlardan biridir. Setlerimiz ile birlikte verilen küplerimiz çocuklarımızın kolay kavrayabileceği boyutlarda özel olarak ürettiriliyor.

Hem çocuğunuzun içinde bulunduğu ayda hem de ilerleyen aylarda farklı gelişimsel alanlara yönelik çeşitli aktiviteler planlanmıştır. Küplerle planlanan bu aktiviteler çocuğunuzun basilica el-göz koordinasyonu, şekil-zemin algısı, parça-bütün ilişkisi kurma becerileri, görsel dikkat gibi becerilerini geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır. Aktiviteler dışında çocuğunuzun küplerle dilediği gibi vakit geçirip oynamasına fırsat vermeniz, merak ve keşfetme duygusu ile hayal gücünün gelişmesi açısından son derece değerlidir. Size farklı aylarda verilen küpleri sakladığınızda, sayıları artarak ayrı bir oyuncan seti şekline gelecektir.

Adım Adım, çocuğunuzun aylık doğal gelişimine paralel olarak hazırlanmıştır. Her ay farklı bir içerikle sunulur ve o ayki gelişimine katkı sağlar. Bu bakımdan, 9. aydan itibaren, 48. aya kadar, dilediğiniz zaman setten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Uzman pedagog ve psikologlar, çocuk gelişiminin bir süreç olduğunu, bu sürecin arzu edilen kalitede ve verimlilikte tamamlanmasının önemli olduğunu ve çocuğun sağlıklı gelişiminin takibi için, setin belli bir süre kullanılması gerektiğini belirtmektedirler. Setten maksimum verim ancak bu şekilde sağlanabilmektedir.

Tüm setlerimiz uzman psikolog ve pedagoglarımız tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. 9 – 48 ay arası bebeklerin ve çocukların gelişim süreci bütün yaşamlarını biçimlendirir. 9.ay itibari ile bebeklerin ilgi ve algı sürelerin artmaya başlaması sebebiyle eğitime başlamak için uygun bir aydır. Duygusal-sosyal, motor, dil ve zihinsel gelişimlerinin temelleri bu dönemde atılır. Kişilikleri oluşmaya başlar, yetenekleri ve becerileri bu dönemde gelişir. Adım Adım, anne ve babaların yanında olarak çocukların gelişim dönemlerini doğru yönetmelerini ve çocuklarına verecekleri eğitimi planlayabilmeleri için tasarlanmıştır.

Tüm setlerimiz uzman psikolog ve pedagoglarımız tarafından büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. 9 – 48 ay arası bebeklerin ve çocukların gelişim süreci bütün yaşamlarını biçimlendirir. 9.ay itibari ile bebeklerin ilgi ve algı sürelerin artmaya başlaması sebebiyle eğitime başlamak için uygun bir aydır. Duygusal-sosyal, motor, dil ve zihinsel gelişimlerinin temelleri bu dönemde atılır. Kişilikleri oluşmaya başlar, yetenekleri ve becerileri bu dönemde gelişir. Adım Adım, anne ve babaların yanında olarak çocukların gelişim dönemlerini doğru yönetmelerini ve çocuklarına verecekleri eğitimi planlayabilmeleri için tasarlanmıştır.

Bazen çocukların merak ve ilgisini uyandırmak için biraz çaba göstermek gerekebilir. Kitaptaki resimleri eğlenceli bir şekilde çocuğunuza anlatmanız, onun kendi deneyimleri ile bağlantı kurmanız, dikkatini oyun materyallerine yönlendirmeniz ve bu zamanı keyifli bir paylaşım haline getirmeniz çocuğunuzun ilgisini arttıracaktır. Bunun için uygun zamanı tespit etmek son derece önemlidir. Ayrıca çocuğunuzun sıkılmaya başlaması halinde, zorlayıcı olmadan faaliyeti hızlıca tamamlamasını sağlayıp, daha sonra devam etmek yerinde olacaktır.